۶ اشتباه سهامداران بورس

۶ اشتباه سهامداران بورس

کمبود دانش

اصلی ترین دلیل ضرر کردن در بورس،آگاهی لازم نداشتن نسبت به شرایط بازار بورس هست. سرمایه گذاری در بورس هم مانند همه رشته های دیگر نیازمند دانش و آگاهی نسبت به بازار می باشد.

 

معاملات زیاد

برخی مواقع هیجانات بالای بازار مارو ترغیب می کند که بیشتر از حد معامله کنیم و به فکر این باشیم باید تمامی سود ها و فرصت های بازار رو داشته باشیم، این در حالی ست که بزرگترین معامله گران دنیا نیز نمی توانند از همه ی فرصت های بازار سود کنند و باید حدود رو رعایت کنیم.

 

نداشتن راهنما

همه ما میدانیم یک فرد آگاه جقدر می تواند در هر زمینه ایبه ما کمک کند . در بازار بورس هم مانیازمندیم به فردی که اگاهی خوبی از بورس دارد و سوالات مارو پاسخگویی نمایید و در مواقع احساسی به ما کمک کند.

 

تصمیم احساسی

شاید یکی از بزرگترین اشتباهات معامله گران بورس ، تصمیم گیری از روی احساسات هست و ن از روی عقل و منطق . در واقع اینگونه ترید کردن نوعی قمار است ، شاید چند دفعه شانس بیاوریم و معامله سود ده باشد ، ولی یک معامله اشتباه می تواند انچه اندوخته داریم را نابود کند.

باید همیشه ب یاد داشته باشیم که ضرر نکردن بسیار مهمتر از سود کردن است.

 

انتقام

یکی از اشتباهاتی که یک معامله گر بعد از ضرر کردن انجام میدهد اینست که قصد افزایش حجم معاملاتی خود برای جبران ضرر های مرتکب شده را دارد.

در صرورتی که شما پس از ضرر حداقل ۲ روز نباید هیچ معامله ای انجام دهد زیرا در ان مواقع احساس بر منطق برتری دارد.

 

نپذیرفتن اشتباه

اشتباه کردن در بازار تقریبا امری اجتناب ناپذیر است ، ولی مهم تر از ان درس گیری از اشتباهات هاست . با نپذیرفتن اشتباه فقط با خود لجبازی می کنیم و موجب افزایش ضرر های وارد شده می شویم.

بازار هیچ وقت خودش را با کسی هماهنگ نمی کند و این ما هستیم که باید با بازار هماهنگ شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *